سردبیران پایتخت

مجلات SCOPUS

مجلات SCOPUS

اسکوپوس وابسته به موسسه الزویر Elsevier است که به عنوان یکی از نمایه های معتبر بین المللی برای تمامی کشورها و اساتید به شمار می رود، در بسیاری از مواقع برای رتبه بندی رشد علوم کشور و یا رتبه بندی دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پایگاه Scopus اطلاعات مربوط به بیش از پنج هزار ناشر علمی معتبر را در در خود دارد. این پایگاه یک پایگاه قوی برای انتخاب موضوعات به روز پایان نامه، انتخاب مقاله بیس جدید برای پایان نامه یا عناوین جدید پژوهشی به شمار می رود. البته لازم به ذکر است استفاده از این پایگاه نیاز به اشتراک و هزینه دارد.
جهت اطمینان از ایندکس و نمایه یک مجله در اسکوپوس Scopus می توانید به وبسایت وزارت علوم مراجعه نمایید و یا به سایت وابسته به Scopus مراجعه نمایید:

http://www.msrt.ir/fa/rppc/pages/files/validpublications.aspx
http://www.scimagojr.com/journalsearch.php
جهت تعیین اعتبار یک مجله بهترین روش بررسی ISSN (مخفف عبارت انگلیسی International Standard Serial Number) مجله می باشد. ISSN شمارهٔ هشت رقمی منحصربه‌فردی است که برای مشخص کردن یک نشریه دوره‌ای چاپی یا الکترونیکی به کار می‌رود. این استاندارد توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی تحت نام ایزو ۳۲۹۷ در سال ۱۹۷۵ تبیین شده‌است.

برای بررسی مجله بر اساس ISSN اکیدا توصیه می شود از سایت زیر استفاده گردد که نتیجه آن مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد است:

http://impactfactor.ir
موسسه سردبیران پایتخت اخذ اکسپتنس و چاپ مقالات انگلیسی را در مجلات SCOPUS بصورت تضمینی متقبل می باشد. همچنین، چاپ در مجلات داخلی را نیز بصورت تضمینی برعهده می گیرد.

مدت زمان داوری مجلات SCOPUS، معمولا ۲ الی ۵ هفته و زمان داوری مجلات علمی پژوهشی داخلی ۴ الی ۶ هفته می باشد.

 

تماس با ما